column

Grand Prix Nagoya Player List

  • Print
Team Player Seed
A Bolt of Blue Miyata, Tatsuya A
Ishida, Atsushi B
Cho, Takayuki C
A House of Cat Ikuta, Tatsuya A
Miyamoto, Satoshi B
Kanayama, Daisuke C
A Man and his Dog Saito, Yu A
Murakami, Yuuki B
Hata, Fumihiro C
AA Tokizaki, Takahiro A
Kamioka, Masayuki B
Okawa, Yusuke C
ADI. St Sato, Yuryo A
Usami, Taro B
Sakuma, Toshimitsu C
Aka Nasu, Takanori A
Seida, Yohei B
Akahori, Masahiro C
Amadeus Sawada, Akane A
Sano, Fumihiko B
Sato, Shinichi C
ARAYASHIKI Yamauchi, Takahiro A
Hayashi, Masahiro B
Aikawa, Kazuhiro C
Atlantis Guild Furui, Yusuke A
Iwatsuki, Yoshifumi B
Tejima, Masahiro C
ATOK 15 Takeda, Hideo A
Okutsu, Takahiro B
Date, Tsutomu C
Bakurai Champions Hidaka, Ayumi A
Kise, Masato B
Takeda, Hiroya C
Bashizumu Nakamura, Kazuhiro A
Nagashima, Makoto B
Iwanaka, Yuki C
BIG WAVE Takahashi, Ken A
Takeuchi, Hideto B
Takeuchi, Megumi C
Black Powder Rebels Kuroda, Kentaro A
Imai, Hidenori B
Kondo, Akinori C
Blue Marlin Watanabe, Hiroyuki A
Ichikawa, Yohei B
Iwata, Kazuya C
Braids Tamamura, Tatsuya A
Abe, Kazuya B
Kanno, Koji C
Breaking the Ruels Ruel, Olivier A
Ruel, Antoine B
Shvartsman, Alex C
BUFFERIN Nomichi, Hideki A
Kuroda, Toshiyuki B
Doi, Fumiaki C
C.M.D. Hoshino, Hiroaki A
Hirabayashi, Kazuya B
Yamakawa, Yoichiro C
Calorie Mates Isomura, Takao A
Meguro, Hiroshi B
Miyoshida, Kunihisa C
Cease-Fires Mishima, Yuichiro A
Watanabe, Yukitsugu B
Adachi, Eiichiro C
Chicken Heart Iizuka, Shun A
Kuriyama, Soichi B
Okano, Takumi C
Chido Yuba, Hirofumi A
Fukae, Teruaki B
Minakata, Satoshi C
Crystal Magic Nishino, Koichi A
Nagao, Hakaru B
Rikuno, Keito C
Day Dream Makihara, Takuya A
Watanabe, Shinji B
Watanabe, Tomonari C
Death Bomb!! Kubota, Masaki A
Ando, Tetsuto B
Imai, Ken C
Death Crimson OX Hibino, Takeshi A
Nakamura, Tomoya B
Kushibe, Toshiki C
Default Hayashi, Yuki A
Kikuchi, Hiroshi B
Hirota, Noriyuki C
DERAPIN Fukata, Takamasa A
Nonishi, Keiichiro B
Nada, Satoshi C
discord Tomobuchi, Masaya A
Nakajima, Hirotaka B
Ohara, Akihiro C
Donguri Coro Coro Ito, Yoshihiro A
Hasegawa, Takumi B
Adachi, Takatsugu C
Echigoya Inboudan Yoshimura, Motoki A
Mochizuki, Kazuhiro B
Yoshida, Shinsuke C
ERIMAKITOKAGE Higaki, Takao A
Hayashi, Shinsuke B
Otsuka, Kotaro C
Event No.2 Adachi, Shingo A
Shikata, Nobuaki B
Kurisu, Takashi C
Fire Ball Ichinomiya Iwata, Naoya A
Yamada, Masuhiro B
Kamiya, Ryota C
Frenetic Efreet Fujita, Osamu A
Komiya, Tadayoshi B
Doyama, Tsuyoshi C
Fruits Sugimori, Kasutaka A
Yamazaki, Yuuki B
Miyazaki, Hidetaka C
Ftome Rie Funclub Kasamai, Minoru A
Komai, Daisuke B
Tamura, Takashi C
Funkastack Chikusa, Shinya A
Matsuda, Yuki B
Hirabayashi, Yoichi C
Gamblers Asami, Hiroshi A
Horino, Keita B
Nakazawa, Kazuhiro C
GANG Kushida, Yasumasa A
Saito, Koji B
Okada, Masami C
G-drei-zehn Nishimura, Masaaki A
Morizane, Kazushi B
Sato, Hisaumi C
Giri Giri Chop Kozeni, Shogo A
Isobe, Teruhiko B
Kobayashi, Norihiro C
Hahtle.ft.TA2 Nakayama, Masahiro A
Horiguchi, Toru B
Iwakawa, Tatsuya C
Hamurabi Paoon Taniguchi, Atsushi A
Ueda, Norihiro B
Mitani, Yoshimasa C
Harapeko Max Nakamura, Yusuke A
Ishibashi, Masashi B
Uesugi, Masatoshi C
Hayashida Hayashida, Mitsuyoshi A
Ogawa, Koji B
Masumoto, Ryuji C
HIGE 2002 Fukuda, Keisuke A
Kato, Kosuke B
Murakami, Daisuke C
Hiroshima New Wave Kanno, Atsushi A
Oiso, Masashi B
Ueno, Kazuki C
Hiroshiman Kinoshita, Junichi A
Shimakawa, Hidekazu B
Mukai, Hiroki C
Hoshigumi Masuda, Noriaki A
Ito, Akinori B
Tsuda, Keisuke C
HOSO Yamada, Ken A
Hosoya, Naotsugu B
Inoue, Yusuke C
Hylo Kuroiwa, Tomohiro A
Oya, Tsuyoshi B
Oriyama, Nobuki C
Hypocrites Miki, Sadayoshi A
Kime, Shingo B
Yada, Tatsuya C
Insanity Yanagisawa, Kazutoyo A
Kitamoto, Hiroki B
Okamoto, Takuya C
Ito Citizens Ishida, Toshiaki A
Suzuki, Akinori B
Okumura, Yuichi C
K.T.N Komatsu, Toshiaki A
Tajiri, Satoshi B
Niwa, Kiyoshi C
Kamikaze Skies Anyei Sekine, Masamichi A
Yamazaki, Nobutoshi B
Seki, Yoshio C
KiRiN Kouyama, Shinji A
Aikawa, Takeyuki B
Mukai, Takeshi C
Kojima-S.S Imaizumi, Kenji A
Nonaka, Masafumi B
Kojima, Kazuyoshi C
Kuropandadan Kamisaka, Shingo A
Taniguchi, Atsushi B
Mayumi, Ryuta C
Labrador Laboratory Shiga, Yoshinobu A
Matsumura, Takehiko B
Tsuruta, Tomoo C
Las of Gocchi Nagai, Kunihisa A
Ito, Ryosuke B
Goto, Tetsuya C
Loafing Giants Matsunawa, Yoshikazu A
Takahara, Toru B
Oono, Takahiro C
Low End Umemiya, Tatsuya A
Oshiro, Hideki B
Kawashima, Keisuke C
Magic House Katsugawa, Toshio A
Nishikawa, Takahito B
Mitsuyama, Kazuo C
Mahoudou Yagi, Takashi A
Shoji, Taizo B
Kubota, Naoki C
Mammoth Teikoku Nakamura, Masaya A
Ishii, Taisuke B
Honnami, Tomoyuki C
Mappy Otakasaka, Matsuki A
Nagayama, Yukito B
Yumita, Shigeki C
Marugoto Banana Sonoda, Tomoyasu A
Makida, Takuya B
Murakami, Shoji C
Masiba Ando, Kengo A
Morimoto, Nobuyuki B
Mukaigawara, Kota C
Megaclum Takabatake, Takayuki A
Howa, Osamu B
Kawashima, Nobutaka C
METALLICA Ushie, Yuta A
Matsutsuki, Kyosuke B
Hatta, Tetsuya C
Midnight Bus Tashiro, Hayato A
Shibuya, Tsutomu B
Murakami, Ken C
Mikoto Mizuno, Koichi A
Kondo, Masahiro B
Tooda, Shuhei C
Miya-Poo-Taro Miyamori, Masaei A
Kageyama, Taro B
Kanazawa, Naoko C
MKG on the Web +1 Miwa, Keita A
Togawa, Tanichiro B
Yamanouchi, Makoto C
MOMI-SAI Harada, Hiroaki A
Mitamura, Kazuya B
Ujita, Yasuaki C
Morota Makoto Nagai, Daisuke A
Imura, Satoshi B
Kato, Junichi C
Motion Formula Sato, Toshiya A
Yamao, Masakura B
Sugiyama, Hitoshi C
Mropaganda Kawaguchi, Kanako A
Muroga, Hideo B
Hashimoto, Rei C
MUGEN Yamamoto, Keishi A
Sato, Dai B
Shiroza, Shinichiro C
Muneo House Katsuki, Yuichiro A
Aoki, Yosaku B
Tamura, Ryo C
Muzai Kumagai, Yoshihito A
Tsuji, Shinya B
Okugawa, Shoji C
N.G.O.K. Nagaoka, Takayuki A
Fujita, Tsuyoshi B
Higashino, Masayuki C
NAGOYAN Ogura, Ryo A
Shiozu, Ryoma B
Nose, Koji C
Nakaji ni Kubittake! Kikugawa, Kazumi A
Hayashi, Chikara B
Nakajima, Chikara C
Namagusabouz Nakagawa, Kazuaki A
Tajima, Tomohiro B
Matsushima, Koji C
Nanao Nakagawa, Yu A
Nagano, Munehisa B
Okada, Hiroaki C
Narancha the Finisher Usami, Yukihiro A
Yamadaya, Kohei B
Sasaki, Yusuke C
Natural Born Masters Ueno, Shinichi A
Katayama, Hidenori B
Kito, Takeshi C
Neo Abelanche feat. Q Abe, Ryo A
Onoda, Michihisa B
Ueda, Sunao C
Nihon University Takahashi, Tadamasa A
Nogi, Yasuhiro B
Onuki, Yusuke C
Niwa Kohei funclub Tsunagi, Noriaki A
Fujitsuka, Shogo B
Niwa, Kohei C
No Yaburon Nakamura, Satoshi A
Niwa, Takashi B
Suzuki, Kenta C
No-Tagars Kuchii, Hideki A
Ito, Jun B
Fuji, Yusuke C
Nyonga Zero Nakajima, Hisatomo A
Kani, Takayuki B
Oguri, Fumiaki C
NYONGAAARVA Kita, Meguto A
Niwa, Shingo B
Fujikake, Akifumi C
OZ Yokoyama, Tadashi A
Ueno, Motohiro B
Kageyama, Kiyotomo C
P.S.2 Kuroda, Masashiro A
Mori, Katsuhiro B
Morita, Masahiko C
Peppermint Cookie Morita, Yuki A
Fukuchi, Takahiro B
Yoshikawa, Yusuke C
Pi-taso Asahara, Akira A
Yuasa, Kentaro B
Arahori, Kazuaki C
Rainbow Mulligan Hojo, Naomasa A
Kurokawa, Naoya B
Hassaku, Jinpei C
Rancidmans Ogawa, Shunsuke A
Mizuno, Masahito B
Tamura, Kenji C
Red Snake Saito, Takahiro A
Ishii, Hayato B
Inoue, Junichi C
Reman Kawamura, Ryuichiro A
Nonoyama, Takashi B
Yamazaki, Kazuki C
Roman Harmony Yamada, Uchu A
Hattori, Masahiro B
Kuroda, Kazuya C
S.S.D Kubouchi, Naoki A
Nakamura, Shuhei B
Imai, Kimio C
S.T.M Shibata, Masatoshi A
Tanioka, Shinichi B
Miyachi, Yuhei C
S.T.O Komatsu, Yoshinori A
Sone, Naoto B
Ninomiya, Kohei C
Saga, Little Blue Masters Sugiki, Takafumi A
Yasooka, Shota B
Sudo, Akitsugu C
Sanzai Shima, Junichiro A
Yamakawa, Hiroyuki B
Wakae, Akihisa C
Scorpion Taru, Genki A
Iino, Ryuji B
Imai, Takashi C
Self-Control Kawabata, Tomoyuki A
Yamasaki, Rintaro B
Nogami, Kazuki C
Serra Suzuki, Kei A
Ouchi, Atsuo B
Kato, Eiho C
Seven Samurai DX Okumura, Katsuhiko A
Sugimura, Yoshiyasu B
Kobayashi, Koji C
Shikamoti Djinn Furuyabu, Hiroaki A
Tani, Hiroaki B
Shikamoto, Hideki C
Shinin ni Shinachiku Aoki, Masayuki A
Ushiyama, Tadayoshi B
Takayanagi, Michio C
Shourin Soccer Mochizuki, Hiroyuki A
Yoshikuni, Mitsuyuki B
Washizu, Akitoshi C
Space Create Miyazaki, Manjiro A
Shinozaki, Yuu B
Miyazaki, Rintaro C
Spirits of C.C Goto, Kosuke A
Shimura, Ichiro B
Nakamura, Katsunori C
Su Matsunami, Ryo A
Murase, Hiroshi B
Kuze, Shota C
Sugavikan Mafu Fuma, Masaharu A
Suga, Takeichi B
Kurokawa, Takayuki C
T.A.O Takemasa, Iwao A
Asari, Kozo B
Ota, Akira C
T.K.O Shimizu, Akihiro A
Komiyama, Hideki B
Kashima, Akihiro C
Tanabota Dragon Inukai, Ryuichi A
Saiba, Hajime B
Motomura, Shigeru C
Team (Ura) Yushima Takahara, Yasuaki A
Shimano, Yoshiki B
Matsunaga, Toshiro C
Team 830 Soshireibu Goto, Seiji A
Mutsuura, Koichi B
Yazawa, Hisaaki C
Team AP & ND Start! Ujie, Masatoshi A
Niiyama, Masahiro B
Tatsumi, Yasuhiro C
Team Aprios Tomihara, Shinsuke A
Nakamura, Hiroya B
Nishida, Hiroshi C
Team Bard of Paradise Tsuji, Hisanao A
Takahashi, Hidekazu B
Haneki, Daisuke C
Team Butchers Royce Chai, Ming Huang A
Kang Lau, Sam Lei B
Zhou, Yujian C
Team Dakara Konagai, Ryota A
Sakurada, Koichi B
Ichikawa, Masato C
Team Demoralized Kuze, Kazuyoshi A
Sakai, Toshinori B
Iwata, Mitsuhiro C
Team Emon Revolution Mayuzumi, Shinichi A
Endo, Takahiro B
Oba, Tetsu C
Team Food Chain Yamazaki, Hiroki A
Wakayama, Takahiro B
Fujishiro, Takashi C
Team Gang Matsuo, Yoshinori A
Sato, Takeshi B
Fujiwara, Daiki C
Team Geddon Gamma Shiba, Norihito A
Asai, Kuniyuki B
Maekawa, Toru C
Team Gin Kodama, Atsushi A
Iida, Masahiro B
Takahashi, Tomoo C
Team Hetare Sasaki, Minoru A
Horiuchi, Ikki B
Mitsuhashi, Takashi C
Team Icy Manipulator Tsushima, Yusuke A
Yasuda, Masaaki B
Igarashi, Kazuhiro C
Team Imabiki Ogiyama, Shuji A
Ito, Ken B
Fujimori, Yoshishige C
Team John Elders Okada, Ko A
Sasanuma, Kiyoshi B
Fujino, Kimihiro C
Team LIPS Yaguchi, Hiroaki A
Shirakawa, Kosuke B
Yoshifuji, Kazutaka C
Team M Okazaki, Shinya A
Sakai, Nobuaki B
Sano, Kennosuke C
Team M.S.O. Inoue, Masashi A
Honda, Yuko B
Nagayasu, Yoshinori C
Team Marts Okumura, Tsunafumi A
Amayasu, Kazunori B
Kawai, Masato C
Team MINE 01 Kaneko, Masanori A
Shiwaku, Tsuyoshi B
Minematsu, Kozo C
Team Mirakuru Ikuta, Kazuya A
Sasaki, Hideto B
Uchimura, Takahiko C
Team MMR Nozaki, Atsuhiro A
Tokura, Kazuhiro B
Fujimori, Masayuki C
Team New Yaburon Ishibashi, Osamu A
Hiroki, Katsuya B
Katayama, Kozue C
Team Q Saito, Hisashi A
Hatsuyama, Kenji B
Ikeda, Kazuto C
Team Shirai Shirai, Makoto A
Nakajima, Kazumasa B
Kusaba, Nobutaka C
Team Sightseeing Kaneko, Takeshi A
Arai, Jin B
Ikeda, Kei C
Team Tanki Ito, Masanori A
Mizui, Shota B
Takeda, Koji C
Team Thirties Yamada, Tsutomu A
Tanaka, Ittoku B
Noda, Koji C
Team TODO Tanaka, Hisaya A
Harada, Hiroshi B
Arita, Ryuichi C
Team U.D.A. 2002 Miyashita, Kenji A
Mogi, Takafumi B
Yamagishi, Hajime C
Team Uniikura Suzuki, Fumio A
Tsukimoto, Kazuhiro B
Deyama, Hirofumi C
Team Yahashi D Doi, Koji A
Yaguchi, Kanzo B
Yamada, Tomoyuki C
Team Yu-Gi-Oh! Kawaguchi, Toshikuni A
Hino, Morihito B
Fumita, Shogo C
Team Yushima Futamata, Shunji A
Shudo, Masanori B
Nakamura, Hitoshi C
The Beautiful World Ishida, Itaru A
Mori, Masaya B
Ando, Reiji C
The OKK and his minions Nagano, Satoshi A
Sando, Masao B
Okuyama, Masahide C
The Retires Ogino, Yoshiki A
Kato, Dai B
Nishimoto, Masafumi C
This is a pen Ito, Shuhei A
Umezawa, Shinobu B
Ishihara, Takashi C
Three M's Beat Segawa, Yasuyuki A
Miura, Takanori B
Matsumura, Hiroyuki C
Thunder Bunny Yamada, Fumika A
Nagata, Sakiko B
Okumura, Ken C
Total Age 77 Sakai, Kentaro A
Ishikawa, Masaki B
Tsuzuki, Terunari C
Troopers Sakurai, Yu A
Nakano, Satoshi B
Ito, Yoko C
Tsubox Ueda, Katsuya A
Otsubo, Yuji B
Hayashi, Masataka C
Tsujimoto Gundan Imura, Kazuo A
Tsujimoto, Hideki B
Matsuyama, Shohei C
Unchain Maki, Koichiro A
Fujita, Kenichi B
Fujieda, Isamu C
Universal Games Tatsumi, Yasukazu A
Atago, Yusuke B
Kawanishi, Mitsunobu C
Usagisan Team XX Ogasawara, Takashi A
Fujiwara, Yuichiro B
Chino, Masakazu C
Vatshu the Black Knight Kiuchi, Masataka A
Hirai, Masumi B
Tozawa, Toshikatsu C
Waru-Waru Takeshima, Katsuki A
Inagaki, Hiromitsu B
Honda, Kenichi C
Wild Mongrel Watanabe, Muneaki A
Nakayama, Naoki B
Okada, Yuki C
Wizard's Brain zwei Yanagisawa, Tadahiro A
Ito, Akitsugu B
Yano, Kunihiro C
WWM Hirai, Takayuki A
Mizuno, Shintaro B
Mizuguchi, Jun C
www.shop-fireball.com Nobushita, Jun A
Ikeda, Tsuyoshi B
Okamoto, Jin C
Ya.Sa.Gu.Re Ota, Hirotaka A
Yokoi, Tatsuya B
Kubode, Satoshi C
Yasuda Festival K Nakai, Nobuyuki A
Hatanaka, Hikaru B
Okita, Yuji C
Y-ISM Ochiai, Hiroaki A
Yagi, Wataru B
Ueno, Mitsuru C
Yoichi Club Matsuo, Goro A
Nakamura, Yoichi B
Yamagishi, Yuichi C
Yuki Gumi Yamazaki, Toshinashi A
Tsujimura, Tsuyoshi B
Kobayashi, Toru C
Yuu Ai Dan Dash Higuchi, Masanori A
Kajiwara, Makoto B
Nishino, Kazuki C
Z000 Yoshizawa, Toshio A
Kishida, Hirokazu B
Yoshizawa, Hiromi C
Zen Zen Ito, Yoshimasa A
Ueno, Takamasa B
Ito, Ryota C
Zimotti-Washooi Saito, Yutaka A
Tsuji, Naoki B
Oura, Shotaro C
Zodiac Runes Yoshikawa, Hiroshi A
Hara, Koji B
Hiraga, Mikio C
Zuruki Goto, Kaoru A
Kondo, Shuichi B
Mitsuhashi, Sho C
Zuza-Namahagesawa Ijuin, Keisuke A
Kato, Ryuji B
Ogawa, Hidetoshi C
zzz.zero enemy Tezuka, Yuki A
Iguchi, Tomonori B
Maeno, Kazuhiro C
  • Planeswalker Points
  • Facebook Twitter
  • Gatherer: The Magic Card Database
  • Forums: Connect with the Magic Community
  • Magic Locator