column

Live Coverage of 2004 Grand Prix Chicago

  • Print
Team Player Seed
:B Aten, Timothy J A
Szleifer, Gadiel B
Pelcak, John T C
1337-187 Benzinger, Chris R A
Barbeau, Jeremy W B
Saari, Tim M C
2-7 off suit Hink, Michael A
Mackey, Steven B
Turner, Ryan C
3 FM Medanic, Stephen D A
De La Cerda, Gabriel J B
Jones, Joel A C
46 & 2 Mahon, John W A
Gryder, Berkley E B
Barnette, Chad C
7:25 King, David A
Helgeson, Simon M B
Thatcher, Rob V C
A Tribute to Poison Benck, Ryan A
Slone, Justin B
Purdy, Bill D C
Age Discrepancy Falcon, Jon P A
Ferrara, Michael J B
Christopher, Grant E C
Always Lost Gaudard, Jason R A
Gaudard, Jordan R B
Kasper, Matthew J C
Appollo Clubber and Dango Pehlke, John A
Mazza, Ted B
Bagemihl, Christopher R C
Arrest Artest Goodman, Kyle S A
Kastner, Dj B
John, Alexander R C
BattleZone Scheer, Skyler A
Hartley, Nate A B
Steinwand, Tyler H C
Big Pants Lepinski, Chris A
Simpson, Bobby B
King, William A C
Black Dove, Michael W A
Bernat, Michael D B
Burks, John H C
Boneneimers taulbee, brad a A
Chillemi, Thomas D B
Bezrukov, Semion S C
Boondock Saints Pennock, Eric A
Tanner, Casey B
Seidelman, Mike C
Booo! Jansen, Timothy P A
Kloster, Kyle A B
Perry, Rob C
Brock's Bottom Gomersall, Sam J.R. A
Hoaen, Richard G B
Herberholtz, Mark C
Buck O'Five Ketita, Nassim A
Acheson, Mark T B
Selinger, Rick J C
Bum Fight Krew Fleming, Nathan R A
Phillips, Luc B
Whalen, Jimmy C
Buttered Vegetables Nelson, Jeremiah L A
Early, Nathan L B
Hagerman, Ben C
Cajin Deep Dish Veen, Andrew J A
Guilmet, Rich B
Lutz, Aaron C
Captain Jack's Buried Treasu Lieberman, Alex Y A
De Rosa, Antonino B
Postlethwait, William S C
Captain Oblivious Head, Robert A
Fischer, Jeff B
Stangl, Craig W C
Care Bear Stare Weitz, David A A
Arthurs, Marshall D B
Martel, Jason C
CCR Lee, Chris A
Ray, Chris B
Krabbeler, Richard C
Charleston Chew Wasco, Anthony M A
Tomek, Richard J B
Tomek, Mark C C
Check Minus Rumans, Troy M A
Feldman, Richard B
Smee, James P. C
City of Compton Abrams, Matt A
Sato, Takanobu B
Abraham, Mike L C
Clair Jordan Sadin, Steven A
Clair, Michael L B
Jordan, Paul E C
Crsimakah Singh, Michael Z A
Sweezey, Scott B
MacDonald, Dan J C
D.P.S. Chen, Peter A
Proctor, Scott B
Potts, David C
Daddy No! Berrios, Miguel A
Yee, Cedric W B
Braun, Cody C
Dar Fluggen Taggen Vulatic, Seth M A
Huffnagle, Nathan A B
carrasco, adam e C
Dave's the Boss Rietzl, Paul R A
Humpherys, David G B
Walls, Gabe R C
Desperate Housewives Lackey, Matthew W A
Tormos, Ervin B
Aiyappasamy, Saran C
Digger Nick Novekoff, Jeff L A
Havlovic, Bob B
Rocha, Jerret W C
Don Julio Phillips, Josh K A
Gagliardi, Joe V B
marks, jason h C
Don Sam and Omid Huang, Don A
Najafpoor, Omid B
Wolsserman, Sam G. C
Doombot Stavola, Kate L A
Sonne, Jonathan E B
Krempels, Craig C C
Drop it like it's hot! Thomas, William R A
Viner, Mike D B
Darkeff, Gregory C
Durak Brancheau, Daniel A
Cape, Phil B
Axner, Joel D. C
Each Hit Krumb, Michael R A
Thompson, Gerry W B
Schmaltz, Matt L C
Edible Breakfast Products Winchell, Stacy A
Domeier, MIchael B
McKenzie, Rob J C
Elevator Dilemmas Quinn, Gary C A
Youngberg, Mike D B
Meusling, Branden C C
Erduscey Omerosrey Drake, Kevin A
Perez del Pozo, Angel L B
Tuff, Tim C
Eu-Gi-Noh! Horvath, Adam A
Sullivan, Patrick B B
Harvey, Eugene B C
Eugene Has Hat Prochak, Chris M A
Stein, Sam A B
Levin, Eugene C
Fellowship of the Clamp Stager, Mark A A
Spindler, Ryan A B
Crivello, Andy R C
For Good or for Awesome France, Keith M A
Pizzuto, Domenic S B
Peck, Patrick J C
Freaks of the Industry Miller, Stephen T A
Harris, William E B
Perron, Francois R C
Funfte Reich DeAnda, Ryan A
Ramos, Richard B
Galante, Lucas C
George W. Bushi Gubricky, Ryan M A
Dobbin, Jack H B
Hanna, Colin P C
Get In There Horowitz, Steve A
Chernoff, Adam S B
Irvine, David W C
Gindy's Sister's Fan Club Chambers, Adam J A
Parker, Zach F B
Gindy, Charles P C
Girl Scout Cookies O'Brien, Danny M A
Smith, Joshua B
Glavin, Lucas C C
Girls Girls Girls Lowe, Greg M A
Adkins, Johnny L B
Mccormick, Carl M C
GLEET Edmison, Marshall A
Sulla, Aaron M B
Shroyer, Jameson R C
Googley Moogly Piggly Wiggly Nighbor, Chris A
Bublitz, Matthew A B
Belant, Andrew M C
GP Chicago Champions Fiorillo, John A
Fabiano, Gerard B
Lebedowicz, Osyp I C
Gratuitous Poker Reference Duncker, Conrad O A
Hauptmann, Aaron A B
Hager, Lucas B. C
Hareeb al Saq All-Stars Ginn, Michael A A
Rohan, Sean K B
Marsh, Corwin W C
He's Not Our Dad Burman, Alana A
Taylor, Eric D B
McDaniel, Chris T C
I Don't Care Thompson, Skylin E A
Krueger, Chris J B
wolff, zack J C
igotapennynoidont holmes, jordan m A
Skallerup, Josiah C B
Herweyer, Matthew L C
Imperialism Plus Plus Cherven, Forest A A
Muir, Justin G B
Skallerup, Perhansa S C
Injection Fairy Lily Chaulk, Michael K A
Ryder, Sean-Michael P B
Green, Jeff A C
Insomniac Juice Wienburg, Ben E A
Price, Nicholas D B
Stoops, Michael G C
Inspiration Mohon, Nick A A
Scheel, Brandon M B
Mechler, Kyle D C
It was a Horse Douglass, Morgan A A
Kibler, Brian M B
Froehlich, Eric L C
Josh Day Loves Pudding Bulger, Tim J A
Wilfahrt, Rhett B
Schriever, Dan C
Knights Who Say Nee Allen, Jason M A
Allen, Daniel B
Lynn, Trevor M C
Lambda Epsilon Omega Hill, Zac D A
Strasberg, Steven L B
Cooke, John A C
Magic Ninjas Damm, Cody A
Brewer, Justin B
Gill, Jeremy D C
Matt Rob Jon Peacock, Robert C A
Cooper, Matt B
Morawski, Jonathan N C
Misty Mountain Life, Suzy A A
Steiglitz, Barry M B
Port, Steve C
Morbid Demise tanner, chas t A
Rios II, Cosme B
Ulrich, Jeff C
MoxKing.com Buker, Christopher Brandon A
Thompson, Mike R B
Goldman, Matt S C
MP3 Pustilnik, Michael M. A
Gurwitz, Zev R B
Halter, James W C
Nacho!Nacho!Nacho! Upham, Michael G A
Upham, Bryan T B
Bramlett, Nathan A C
Nation of Domination Hans, Jeff W A
Zoz, Ben J B
Hoesing, Sean T C
Never Undervalue Good Spells Schofield, Bryan C A
Krzywicki, Michael A B
Lucy, J. Sawyer C
New Blood Light, Eric A
Constantino, Martim B
Quantuck, Samuel C
No Cash Value Frazier, Matthew R A
Aden, Eli B
Linnemann, Russell P C
Nogstraordinary Macnaughton, Craig L A
Enss, Mattt B
Brichta, J.p. C
Nolia Clap ortiz, anthony g A
Ortiz, Cesar B
Luna, David C
Old School parks, john w A
Bush, Jason M B
Waymon, Larry D C
OMG! RTFC Id10T! Simpson, Peter A
Wauer, Carl A B
Copenhaver, Andy C C
Opac! Opalk, Ryan W A
Jay, Benjy R B
Pliska, Luke C
Peninsula Neary, Nicholas J A
Sullivan, Robert R B
Pastore, Mateo C
Pi Gray, Robert A
Hicks, Carson B
Giese, Randy C
Portly Washboy Lee, Sei J. A
Ochoa, Daniel G. B
Monk, Derek A C
Pot Committed Pacifico, Andrew F A
Zajdner, Mark D. B
Krouner, Ken S C
Pro Tour Wreckage Garcia, Oscar A
Cortes, Marco A B
Gorz, Philip T C
Project GS Chen, Sam A
Kidd, Jason B
Dinkelman, Ryan C
Rather Play WoW Russell, Paul K A
Wood, Matthew N B
Wendell, Blair A C
Red Neck Wins Marquis, Dustin L A
stark, william w B
Heriford, Brandon C C
Red Team Wins Wei, Daniel J A
McGregor, Duncan B
Bakht, Sacha C
Re-elect Mayer Daley Hardy, Robert J A
Sonksen, Michael D B
Huguenard, Ben D C
RIW Redux Jacob, Michael A A
Breider, Aaron M B
Jesuale, Peter D C
RTFDJ with Mr. T Miller, Justin A
Kornick, Adam B
Li, Xiang C
Scrubland Vidugiris, Gaudenis A
Shapiro, Jeremy G B
Kim, Hana C
Smug Snobby and Arrogant Whitehead, Adam D A
Billing, Ryan A B
Smith, Kyle T.h. C
Sorry Folks Park's Closed Foster, Jake D A
Phillips, Cedric B
Day, Michael T C
Steve Perry Fan Club Mangner, Sean B A
Goodson, Tony W B
Mangner, Joel C
Stoned Slackers Gasiewski, Bart B A
Redmon, Timothy B
Estrin, Aaron C
Succession Cowley, Bruce C A
Manning, Christopher B B
Ellis, Chad C
Switch Hitter Dolloff, Tim A A
Dolloff, Stephen W B
purnell, shawn t C
TB INC. Jansen, Adam A
Wagner, Bob B
cook, benjamin j C
Team 66 Humbarger, Tom A
Boehl, Michael B
Butzin, David C
Team Action Sports Dulin, Kevin J A
Hastings, Joshua L B
O'Rourke, Jason R C
Team Caffeine Spear, Azrael A
Sullivan, Adrian L B
Black, Sam H C
Team Camelot Spencer, Dwight D A
little, brooke e B
Johnson, Chad W C
Team Destiny Blum, Kris A A
Smith, Phillip B
Underwood, James G C
Team Forsaken Sanders, John L A
Krolak, Steve J B
Donovan, John A C
Team Hopeful Weaver, Matthew A
Reed, Kevin B
Assise, Christopher C
Team Infinity Matrix Ma, Yifan A
Voss, Ryan B
Mucia, Nick C
Team Miide Purn, Michael J A
Aldana, Brandon B
Maher, Justin C
Team Pink Seaverson, Gregg A A
Zeimentz, Mike T B
Rufener, Eric X C
Team Portal Pilgrim, Steve J. A
Wallach, Kenneth T B
Fox, Brian C
Team Strangers Anderson, Brian A
Fiorillo, Nicholas B
Felsaman, Samson C
Team Two-Step Morley, Jim A
Cahill, Andrew M B
Williamson, Scott C
Teamsters Nayini, Arjun A
Collis, Michael B
Light, Aaron C
Teh Plink Patnik, Michael J A
Cutler, Aaron B
Heiss, Nathan R C
Tenners Sheldon, Erik S A
Carravetta, Mark V B
kuffer, brandon j C
The 888 Collective Schoeppner, Erik J A
Wood, Thomas L B
Fitzgerald, David A C
The Alliance Cameron, Dave R A
landis, christopher b B
Wiggins, Michael J C
The Atlantic City Trio Banerji, Ronald A
Wong, Ha Kung B
Gold, Erik C
The Barn Danner Effect Webb, Chris R A
Valera, Brandon C B
Tracy, Kyle B C
The Crew Vanhoy, Keith A A
Sanderson, Gabriel E B
Hodges, Cody C
The Fighting Mongooses Wylers, Marc A
York, Nathan B
Kern, AJ C
The Freeman Five Kincaid, Tim A
Elder, Rich B
Fish, Jordan R C
The Lonely Turtle Webber, Eric P A
Koenig, Jason R B
Alshanski, Scott K C
The Luckiest Galbiati, Tim A A
Heise, Cameron A B
Donovan, Michael J. C
The Max Fischer PLayers Frayman, Igor A
Ravitz, Joshua P B
Pikula, Chris P C
The Mighty Caucus Sage, Don A
Morley, Nick B
Morley, Jeremy C
The Sofa Kings Hudecek, Andy A
Poljanac, Matthew B
Smigell, Jason P C
Three Came Down Two Go Home Black, Edd A
Cutts, Lyle B
Talaro, Eric C
Three Small Children Fulop, Brian R A
Williams, Chris B
Nemeth, Paul C
Throbbing Timepiece Watson, Robert D A
Denner, Matthew W B
Martinez, Peter E C
Tower Gamerz Vigenser, Nathan a A
Woelfer, Kurt A B
Chakmakjiam, Chris C
U Got Skulled Little, Nick n A
Anderson, Eddie B
Thoren, Erik R C
Voracious Cobra Allbright, Bob L A
Hron, Mike P B
Artl, Paul D C
Walking on Moonshine Brockway, Brian A A
Schneider, Steve K B
Chopcinski, Antoni D C
Wanabees1369 Moran, Michael A
Moran, Brent B
Goldberg, Jeremy C
Watermelon Chicken & Grits Claytor, Joshua X A
Eden, Kyle R B
Pearce, Matthew C C
We Paid How Much for Parking King, Joe Z A
LaIacona, Chris J B
Johnson, Jeff R C
Weapons of Mass. Destruction Cannistraro, Michael P A
Dyer, Jeffrey D B
Beresford, John C
Who's Boseiju? Linville, Jimmie D A
Hellenbrand, Seth B
Carlson, Corey R C
Win or Lose Brooks, Joseph N A
Dittmar, Joe B
Bellezzo, Tony J C
World Police Krueger, Tyler J A
nutter, chris m B
Lahti, Alex C
WoW FDD Kneebone, Erik R A
Dolloff, Terrie A B
Ellis, Brian C
X-Treme Games Heldt, Alexander H A
catardi, joey r B
Peters, Jason E C
XYX Kunkel, Jeremy A
Edwards, Susan C B
Felske, David K C
YMG INC. Mandel, Daniel C A
Kastle Mess, Darwin B
Dougherty, Robert R C
Youngberg Sux Sears, Jerry A
Ruszczak, Chris J B
Ruszczak, Stephan M C
Yuk Foo Johnston, Adam D A
Johnston, Matthew B
Wright, Travis J C
  • Planeswalker Points
  • Facebook Twitter
  • Gatherer: The Magic Card Database
  • Forums: Connect with the Magic Community
  • Magic Locator