column

Day 1 Player List / Team Roster

  • Print
Team Player Seed
3.2.1 Cooppora Cooppora Okamura, Shin'ya A
Onoda, Hikaru B
Shigemasa, Gaku C
A peipers Maegawa, Tooru A
Kondou, Masahiro B
Fukuoka, Yuuya C
A.C.E. Oonuma, Susumu A
Hasegawa, Tsuguto B
Tozuka, Kouta C
A.U.T Noguchi, Takashi A
Fukaya, Kouhei B
Samizo, Satoshi C
ABEC Fujita, Tsuyoshi A
Kuroda, Masashiro B
Fujita, Osamu C
Acty Suzuki, Akiyoshi A
Kawada, Chihiro B
Nakamura, Yuuki C
Akatsuki Iwatsu, Hirotaka A
Matsuo, Tsukasa B
Morimoto, Momotarou C
Akatsuki 2 Nakano, Fumiki A
Oomori, Kazuki B
Yanase, Kaname C
An Papers Yamada, Keiichi A
Nakagawa, Yuu B
Nagano, Munehisa C
Ankoro Tabata, Kouichi A
Kitaoka, Takaaki B
Kamigata, Takahiro C
Anniversary Fukuda, Makoto A
Hidaka, Katsu B
Fujimoto, Mikio C
Aoki-gumi Yamaguchi, Teruyuki A
Tashiro, Hayato B
Shibuya, Tsutomu C
Ape Hunter G Minoue, Hiroyuki A
Hisaki, Yuu B
Ishikawa, Masayo C
Aspergillus_awamori Takehisa, Hiroaki A
Deguchi, Keizou B
Kanegawa, Masayuki C
Avengers Okada, Daisuke A
Takihara, Naoki B
Aoki, Masashi C
Bad Boy Oiso, Masashi A
Mori, Katsuhiro B
Morita, Masahiko C
BEEF EATER Harada, Toshiyuki A
Kamei, Kazuhiko B
Okano, Tetsuya C
Black-Love Generation Taru, Genki A
Katayose, Shingo B
Shimoji, Ai C
Blue Painted Cat Kawakami, Hiroshi A
Itou, Takanori B
Nakamura, Yuusuke C
Bonkura's Shimada, Tomoaki A
Fujiwara, Takashi B
Kimura, Tatsuya C
Candy Drops Watanabe, Kazuki A
Miyagawa, Akinori B
Nakamura, Atsushi C
CDRW Ishida, Tetsuya A
Kishimoto, Tatsuya B
Inatsugu, Ttakahiro C
Clash Cappuccino Shinozaki, Yuu A
Miyazaki, Rintarou B
Ueno, Takamasa C
Cop: Sony Sasaki, Tsutomu A
Okada, Hiroaki B
Sasaki, Tsuyoshi C
D-25 Nakajima, Chikara A
Mitamura, Kazuya B
Arita, Ryuuichi C
Dirty Nurse Oks, Oliver J A
Minato, Jun'ichi B
Matsumoto, Masataka C
Dorikamu Enomoto, Masae A
Shiraishi, Masaharu B
Yagi, Hiroyuki C
DPS Farm Shibata, Toshiya A
Hirayama, Daisuke B
Tsumura, Youhei C
F.N.T Furuya, Yuuki A
Nishihara, Hiroki B
Terada, Shuuhei C
Fantasista Shimura, Ichirou A
Komuro, Shuu B
Nakamura, Shuuhei C
Final Fortune Yamaguchi, Takao A
Niinomi, Toshiya B
Hayashi, Masataka C
Forza Milan Takada, Taichi A
Tsujimura, Tsuyoshi B
Kobayashi, Tatsu C
Furo Metal Jacket Takada, Hirofumi A
Suzuki, Yuuji B
Kusakabe, Shuuichi C
Fuzen-no-Tomoshibi-BM Kurakami, Shun A
Aoyama, Katsuhiko B
Ikawa, Yoshihiko C
Genesic Champ Oono, Masashi A
Mita, Ryouichi B
Yabuta, Jun'ichi C
Go Guild Nakajima, Gou A
Yao, Shunsuke B
Tominaga, Mario C
Gokigenyo Itou, Ryouta A
Imaizumi, Hirofumi B
Ozawa, Tetsuya C
GP Hamamatsucho Suzuki, Kyou A
Matsumoto, Ryouhei B
Yoshimura, Naoto C
Green Object Higaki, Takao A
Yoon, Soo Han B
Sasaki, Yuusuke C
G-TamTam Tamura, Ryou A
Niimi, Kiyoaki B
Gotou, Yuusei C
Hakujin Revolution Ware, Nicholas A
Lewis, Aaron B
French, Michael C
Hanaoka Toshifumi Okada, Seiji A
Hanaoka, Toshifumi B
Ishii, Hayato C
Hatamoto's Banner Ikeda, Yuuichirou A
Igarashi, Kenta B
Satou, Yoshinobu C
High Tensions Oota, Hirotaka A
Nakada, Masahiro B
Ishida, Atsushi C
Hikari Makino, Yuuichi A
Suzuki, Shougo B
Koyama, Tetsuo C
Hiroaki_Kageshima.com Ide, Kazuhiro A
Domon, Yuuki B
Sano, Junpei C
HTWs Tsutsui, Tatsuya A
Kobayakawa, Takashi B
Nozawa, Naoki C
Hurricane Sonic Takebayashi, Tomo A
Kuniyoshi, Yasuhiro B
Oota, Yuuji C
Hyper Opa-Punch Okumura, Katsuhiko A
Ohara, Takashi B
Nagae, Hiroyuki C
Ikemen-Gundan Fujii, Yuusuke A
Nakatani, Hiroshi B
Itagaki, Masayoshi C
Ikioi-makase Kawamura, Kazushi A
Takayama, Ryou B
Iwai, Tsuyoshi C
Imamu-Forever Takasugi, Ryouta A
Masuno, Ryousuke B
Jitsukawa, Naofumi C
Inaua-uwaaa Saitou, Kanao A
Tezuka, Yuuki B
Kishida, Hirokazu C
INN Iwata, Futoshi A
Nogami, Masahiro B
Nishiwaki, Kazuhisa C
Jingisukan Suzuki, Ryuuichi A
Suzuki, Masatsuna B
Yasufuku, Akihiro C
JMN Yachiyo Okamoto, Masahiro A
Yoshino, Eiichi B
Miyasaka, Takeshi C
Kaga Deck Lose Ishikawa, Keisuke A
Hayashi, Takatomo B
Ishida, Shouta C
Kakatte-Konkai! Kojima, Tosihiro A
Sumii, Hiroyuki B
Sasaki, Masaya C
Kasuga-gumi Kasuga, Shouhei A
Ootsuka, Hiroki B
Tsuchiya, Hideaki C
Kenya Morofuji, Takuma A
Kai, Tsubasa B
Hirabayashi, Kazuya C
Kick the Taniemoooon Taniguchi, Yuusuke A
Yamanishi, Mamoru B
Tashiro, Yoshiaki C
Kiosk Ishihara, Takashi A
Itou, Shuuhei B
Saitou, Daisuke C
KJ of Wrath Takahashi, Yuuta A
Kurihara, Shingou B
Yamamoto, Kentarou C
Koashi Mite Kara Shoryu Yoyo Ono, Takuma A
Satou, Kazumasa B
Matsuyama, Hikaru C
Kohei Desuyo! Tomizawa, Youhei A
Iritani, Ken'ichi B
Fujiwara, Yuuichirou C
Koukousei Mochizuki, Yuutarou A
Saitou, Kenta B
Sugiyama, Manabu C
K's Dream Takeshita, Tooru A
Kamei, Shunsuke B
Yanagi, Hiroki C
L.O.V.E S.M.K.Y Suzuki, Takahiro A
Aridome, Tomohiro B
Takahashi, Jun'ya C
Limit Break Oosawa, Takuya A
Ogura, Ryou B
Ishida, Itaru C
Load of the Nagano Konuma, Tetsuya A
Satou, Ken B
Matsumoto, Sumiaki C
Love Saitama Saitou, Tomoya A
Koyano, Hirofumi B
Shigeki, Nagata C
Love Smky Nakamura, Hajime A
Ishikawa, Ren B
Watanabe, Yuuya C
Lucky Star Tsunoda, Koutarou A
Minami, Masashi B
Yamauchi, Mari C
Maguro 2006 Okano, Hiroki A
Katou, Eihou B
Suzuki, Keisuke C
Magus 3 Takamatsu, Hiroomi A
Matsumura, Takehiko B
Tanaka, Yousuke C
Make Dogs Oomura, Satoshi A
Yamakawa, Hiroyuki B
Ono, Masayuki C
Mammoth Teikoku Honnami, Tomoyuki A
Nakamura, Masaya B
Ishii, Taisuke C
Master's Guild Suzuki, Yutaka A
Hirano, Masanobu B
Ujihara, Takumi C
Mera Bargar Kazuyuki Ichikawa, Kazuyuki A
Satou, Kenji B
Mera, Ken'ichi C
Michiwaki Fujimoto, Takehiro A
Michiwaki, Teruyoshi B
Koide, Masaru C
Miracle Magic Haga, Yuuichi A
Taniguchi, Ryouichi B
Hirose, Daichi C
Morph Legion Oonishi, Tatsuya A
Toochika, Takayuki B
Okada, Wataru C
MTW Mihara, Daigo A
Takeuchi, Ryouta B
Watanabe, Tomosumi C
Mukeikaku Yamada, Chiaki A
Takayama, Kenta B
Iwasaki, Yuusuke C
N.N.T Sei, Atsuo A
Kawachi, Yuusuke B
Hoshiba, Shouma C
NAMO NAMO Azuma, Motokiyo A
Yonemura, Kaoru B
Toshimi, Hirokazu C
Nandemoii Satou, Dai A
Tsunagi, Noriaki B
Miyashita, Kazuki C
Narikin Tanaka, Shuuichi A
Furukawa, Hiroki B
Kurita, Isaku C
Neck Cut Cycle Mihara, Makihito A
Sogabe, Ippei B
Nakamura, Sou C
Neet Itou, Ryou A
Tanida, Akimasa B
Nakane, Yoshiji C
Neet Nagaoka, Takayuki A
Kise, Masato B
Hidaka, Ayumi C
Neko Neko House Mori, Yuuya A
Aoki, Keita B
Miyamoto, Satoshi C
New Yoku Yankees Yagisawa, Tomoki A
Furuya, Masashi B
Gotsui, Yoshitugu C
No Way Hasegawa, Gaku A
Ichinose, Takashi B
Tsunota, Shingo C
No. 1 Lee, Wan-Woo A
Kim, Min-Su B
Lee, Ji-Hoon C
non-satopon Murayama, Yoshiyuki A
Senba, Koutarou B
Sakai, Yasuki C
Numa Imaizumi, Takuya A
Ikenuma, Yuto B
Aono, Yoshio C
Nyanchu Kataoka, Asami A
Hirosawa, Yuuta B
Shindou, Takehiro C
Oden Tsuyuki, Kouichi A
Inoue, Junji B
Endou, Jungo C
O-den A Yamauchi, Shou A
Fukutani, Yuushou B
Nabeta, Makoto C
Oi Paikuwaneika!! Kawamura, Akihiro A
Oota, Yuusuke B
Takeda, Hiroki C
Oita TriNEET Anan, Kazuyoshi A
Tsai, Chih-Chun B
Tsuchiya, Shigetaka C
One Chance Naitou, Keisuke A
Koishi, Tatsunori B
Minagawa, Daisuke C
One Chance Jk Yagawa, Masataka A
Oodan, Takeshi B
Satou, Jun C
One Spin Saitou, Tomoharu A
Kaji, Tomohiro B
Tsumura, Kenji C
Orb less Orb Hanyuu, Yuusuke A
Ozawa, Takahiro B
Tabe, Keita C
Ore no Mucha! Itou, Shougo A
Iwatsuki, Yoshifumi B
Kuroda, Kentarou C
Paper Addiction Watanabe, Taiga A
Taniguchi, Hidehisa B
Kurashima, Kazuki C
PMR with WS Yotsumoto, Yuuki A
Yoshinaga, Tsuyoshi B
Asami, Masakazu C
Pon Pon Matsumoto, Fumiya A
Kaida, Hiroshi B
Honda, Jun'ichi C
Quiz Magic Academy Oono, Isao A
Imai, Ryouta B
Shimada, Atsuki C
Rangers Strike Noda, Yasumasa A
Nikadori, Tasuku B
Gokan, masaki C
Restaurant Hantomin Katou, Hirotaka A
Tamano, Kazutaka B
Takeuchi, Kazuhiro C
Rikadaisuki Ibamoto, Masami A
Hata, Hirotaka B
Bandou, Jun'ichirou C
Rogue Isle Shimizu, Naoki A
Kurobane, Kyuuya B
Itou, Kouei C
Romanesque Sasagawa, Tomohide A
Ootsuka, Koutarou B
Shiozu, Ryouma C
RON RON Matsuyama, Takenori A
Takeshita, Teruyuki B
Kouyama, Ikuya C
Rubber Ducky Bathtime Deuitch, Lorne A
Cosic, Refik B
Haraldsson, Hedinn C
S.B.R Koyama, Kenta A
Imagawa, Hiromasa B
Adachi, Shingo C
S.K.N Sasaki, Shunsuke A
Shouji, Kenta B
Uchisugi, Nobuhito C
S.O.S Onoda, Hiroshi A
Sakuma, Hiroshi B
Sekino, Yuutarou C
Sakura-Tribe-Cherries Nagai, Takahiro A
Koshimoto, Haruki B
Hori, Masao C
Samurai Akagi, Hiroshi A
Mieda, Yuusuke B
Komori, Takayuki C
Seven Down Eight Uppers Hashimoto, Keisuke A
Chiba, Shun B
Fujii, Takashi C
Shadow of Doubt Akagi, Hiroyuki A
Murata, Shouta B
Kawate, Junpei C
Shutzelum und Dranke Hayashi, Masahito A
Yokoyama, Ryousuke B
Chi, Tatsuya C
Sir Mouri, Takemasa A
Iyanaga, Jun'ya B
Ishimura, Shintarou C
Splash Star Nishio, Keishi A
Oota, Tetsurou B
Suzuki, Youhei C
SPW Matsuoka, Kouta A
Kubota, Kenta B
Yamagishi, Gaku C
SS-BEAM Shouyama, Youhei A
Hasegawa, Hironobu B
Kokubu, Shintarou C
Stardust Crusaders Asahara, Akira A
Kitayama, Masaya B
Yasooka, Shouta C
Starlight Magic Mirror Kagami, Gen A
Sekine, Takeshi B
Hoshino, Hiroaki C
Sugisaki Youkei Sugisaki, Shouhei A
Satou, Isao B
Saitou, Shougen C
Surume Hayakawa, Kenji A
Kudou, Ikuhiro B
Endou, Ryouta C
Tanii Monogatari Saitou, Kotatsu A
Katayama, Takahiro B
Tanii, Yuusuke C
Team Atomic Nakano, Dai A
Satou, Takatoshi B
Jinbo, Kazuto C
Team Do Mori, Koutarou A
Itou, Yuusuke B
Uchida, Kensuke C
Team John Elder Okada, Kou A
Sasanuma, Kiyoshi B
Kageyama, Tarou C
Team Katsu-Tetsu-O Ogura, Shigeru A
Katsu, Masahiro B
Higashi, Tetsutaro C
Team Sebasu-chan Inoue, Yuu A
Okada, Jun B
Inoue, Kei C
Team Sightseeing Kaneko, Takefumi A
Kawashima, Kazuya B
Arai, Jin C
Team T Furukawa, Yasushi A
Furukawa, Ken'ichi B
Yamamoto, Muneyuki C
Team-Shirangana Honda, Masaya A
Tanimoto, Tatsurou B
Kurita, Masashi C
TFC Plus Z Suzuki, Satoshi A
Yamamoto, Takao B
Fujie, Kouji C
The Fireball Okamoto, Jin A
Ikeda, Tsuyoshi B
Nobushita, Jun C
The Kagemaro Oosawa, Jun A
Ogawa, Masahiro B
Mochiki, Kazuto C
These Three Words Aoki, Ryousuke A
Itou, Atsushi B
Yokoyama, Shouta C
THS Hayakawa, Hikaru A
Shibata, Shouji B
Yamamoto, Takashi C
Tikitiki-Donbiki Ozawa, Takeshi A
Sakuma, Toshimitsu B
Kubo, Masahiro C
Today's Only Iizuka, Shun A
Sutou, Takuo B
Kougo, Toshihide C
TOM Miyasaka, Shou A
Oosawa, Masashi B
Takahashi, Tomoyuki C
Top Deckers Rita, Takayuki A
Shouji, Tatsurou B
Kinoshita, Atsushi C
Triangle Nakao, Munenari A
Nomura, Eiji B
Nakazawa, Kazuhiro C
Virus 879 Tashiro, Kouichi A
Yanagisawa, Tadahiro B
Maeno, Ryuuju C
Wiz Konishi, Hideaki A
Moriya, Jun B
Kobayashi, Masanori C
Wondering Ones Nakada, Naoki A
Shiraishi, Ryou B
Miyazaki, Yuuichi C
Yamashita Gumi Fukuda, Takehiko A
Tsuji, Hisanao B
Yamashita, Daisuke C
Yamato Mizushima, Akihiko A
Narita, Gen B
Kobayashi, Hirokazu C
Yanky's Nexus Ishiyama, Hiroki A
Matsuki, Hitoshi B
Saitou, Tomokuni C
Yatta! Kamida!! Konno, Masashi A
Yutaka, Hiroaki B
Shibayama, Jun C
You can do it! Yokoi, Masaki A
Nonaka, Kentarou B
Nishimura, Norihito C
Zazayanagi Kimoto, Seiichi A
Tajima, Kenji B
Suzuki, Shin'ya C
Zenigata 6 No. 1 Tanaka, Hisaya A
Yasutomi, Hiroto B
Murakami, Norichika C
Z-Mix Akita, Naoto A
Matsuyama, Satoshi B
Noguchi, Tomokazu C
Zweigen-Komatsu Oota, Keisuke A
Shiroza, Shin'ichirou B
Satou, Naoki C
  • Planeswalker Points
  • Facebook Twitter
  • Gatherer: The Magic Card Database
  • Forums: Connect with the Magic Community
  • Magic Locator