column

Day 1 Player List (Green)

  • Print
Active Players round 2 Country
A. Silva, Antonio Jose D PRT
Abreu, David PRT
Acquafermata, Renato ITA
Ahrens, Olaf DEU
Alexandersson, Andreas SWE
Almgren, Oscar SWE
Ammann, Petra CHE
André, Mauro PRT
Arndt, Marcel CHE
Aschenbrenner, Timo DEU
Athanasulias, Philip BEL
Atteneder, Simon AUT
Babelot, Alexandre FRA
Bachmann, Oscar Mathias PRY
Baglin, Arnaud FRA
Bahr, Peter Michael DEU
Bailadeira, Filipe E PRT
Bangert, Uli DEU
Baro, Christophe FRA
Baudois, Guillaume CHE
Baum, Philipp DEU
Baumert, Martin DEU
Bauschbach, Philip DEU
Bäz, Andre DEU
Becker, Franz DEU
Becker, Otto FIN
Benasli, Stephane FRA
Bengtsson, Mattias SWE
Benisch, Stefan DEU
Benzarti, Jonas M DNK
Berger, Simon AUT
Bergstrjö, Jonathan SWE
Berkemeier, Christian DEU
Berthoux, Jeremy FRA
Bettanin, Mickael FRA
Beuzelin, Guillaume FRA
Biessmann, Oliver DEU
Blanchard, Xavier FRA
Blanco, Aaron ESP
Bland, Richard J DEU
Blugeon, Alexis FRA
Blüher, David AUT
Blumenthal, Uriel DEU
Blumer, Yann CHE
Bode, Roland DEU
Bödger, Stefan DEU
Boehmler, Aaron DEU
Bogani, Giacomo ITA
Böker, Damian DEU
Bokor, Peter HUN
Boltromiuk, Maciej POL
Bongaards, Jasper E NLD
Bosler, Fabian DEU
Bosler, Tim DEU
Bosselmann, Tobias DEU
Boucek, Jaroslav CZE
Brachmann, Tobias DEU
Brackmann, Aaron DEU
Brandt, Sebastian DEU
Bron, Dany NLD
Brükel, Martin DEU
Bueschgens, Manuel P DEU
Burghardt, Alexander DEU
Calafell, Joel ESP
Carcara, Giuseppe ITA
Carron, Lois FRA
Carvalho, Paulo PRT
Castermans, Nicky BEL
Castermant, Julien FRA
Cavaglieri, William ITA
Cesati, Alberto ITA
Chan, Tiago PRT
Chudoba, Martin CZE
Claes, Werner BEL
Claeye, Thomas BEL
Clemedtson, Chritopher G SWE
Clemensen, Lars DEU
Coeckelbergh, Gert BEL
Colsenet, Damien FRA
Consör, Kristin AUT
Costa, Frederico PRT
Crisci, Nikolas DEU
Czuprynski, Krystian POL
Dach, Michél DEU
Dagen, Pierre FRA
Dalbke, Dennis DEU
Darnhofer, Robert DEU
De Ceuster, Bart BEL
De Graat, Julien DEU
De La Fourniere, Thierry FRA
De Leeuw, Marc-andre BEL
De Leeuw, Ronald NLD
De Marelle, Anthony BEL
De Sio, Jakub CZE
De Vries, Gideon NLD
De Wael, Tom BEL
Dean, Hanel DEU
Decker, Bastian DEU
Del-rizzo, Johan DEU
Delanghe, Dimitri BEL
Demol, Hans BEL
Deutschmann, Michael AUT
Di Donato, Dario DEU
Dijkstra, Rinze NLD
Dimitriadis, George GRC
Dirie, Andre DEU
Dorliat, Max FRA
Dornick, Jonas DEU
Doucet, Niels BEL
Dubuisson, Aurelien BEL
Dupin, Julien FRA
Durham, Michael HUN
Eberbach, Wolf F DEU
Eckschlager, Markus AUT
Egger, Philipp CHE
Eichmann, Thorsten DEU
Eidam, Martin DEU
Eifler, Timo DEU
Eilert, John-christian G DEU
Enderle, Florian DEU
Engelhardt, Martin DEU
Ermen, Jonas DEU
Erz, Tobias DEU
Eucken, Christopher DEU
Faulhaber, Achim DEU
Fehr, Christian CHE
Fehrenbacher, Michael DEU
Fernandes, Vanessa PRT
Finke, Christoph DEU
Fischer-gundlach, Moritz DEU
Fischer, Michael DEU
Fischer, Stefan AUT
Forestier, Nicolas FRA
Fornara, Mickael FRA
Fraile, Victor ESP
Freau, Cyrille FRA
Frey, Alexander DEU
Froehlich, Florian DEU
Froehlich, Roman DEU
Fyssas, Antonis GRC
Ganz, Andreas CHE
Gardill, Joerg A DEU
Gaudi Ilene, Luc DEU
Gehring, Peter DEU
Geiger, Frederic DEU
Geist, Jonathan DEU
Gelan, Sven B BEL
Gerolstein, Frank DEU
Gerstenhöfer, Tim DEU
Gerstmayer, Thorsten DEU
Giarola, Filippo ITA
Giesser, Thomas AUT
Gijslinnck, Jelle DEU
Gillé, Julien FRA
Ginter, Markus DEU
Gobeli, Andreas CHE
Goh, Gavin DEU
Goncalves, Tiago M PRT
Gonzalez Madrigal, Borja DEU
Gorecki, Kamil POL
Görtzen, Simon M DEU
Goss, Robert DEU
Gottlicher, Michael AUT
Götze, Felix DEU
Gouveia, Fabricio C DEU
Gregoir, Christophe BEL
Gribnitz, Gil-dean DEU
Groeh, Andreas DEU
Grover, Charlie DEU
Grover, James A DEU
Gruenenwald, Christian DEU
Grund, Daniel DEU
Gurov, Igor UKR
Gustavsson, Gustav CHE
Haase, Christian DEU
Habermann, Marvin DEU
Hampp, Andreas DEU
Handzlik, Michal POL
Harloff, Mitja DEU
Hauchard, Francois FRA
Hauck, Peter DEU
Haug, Andreas DEU
Hauser, Patrick DEU
Hautecoeur, Laurent FRA
Hecht, Stefan DEU
Heilmann, Andreas J DEU
Hein, Fabian DEU
Heinrich, Michael DEU
Helbig, Martin DEU
Hemmerich, Andreas DEU
Henke, Michael DEU
Hennings, Philipp DEU
Hermann, Jonas DEU
Hermann, Manfred DEU
Herr, Beren DEU
Herr, Boris FRA
Hesseln, Stefan DEU
Hesser, Tobias DEU
Hevesi, Zsolt F DEU
Heynen, Paul NLD
Hieninger, Andreas DEU
Hild, Greg LUX
Hilse, Jürgen M DEU
Hittel, Matthias DEU
Hitzl, Richard Valentin DEU
Hoff, Dirk DEU
Hoffmann, Mederic FRA
Hofmann, Bernd DEU
Hofmann, Matthias DEU
Hohenegger, Dominik AUT
Hohlstein, Rouven DEU
Holz, Mike DEU
Holzinger, Thomas AUT
Horf, Anna DEU
Hornansky, Richard SVK
Hudelmaier, Ralph DEU
Humann, Artur DEU
Hunziker, Gerd G CHE
Ihli, Johannes DEU
Illig, Jerome DEU
Isakovic, Edvin SWE
Jachke, Freimut DEU
Jäger, Matthias DEU
Jährling, Torben DEU
Jenkins, Ross DEU
Jenny, Luzian CHE
Jerabek, Petr CZE
Jersch, Alexander C DEU
Jessen, Johannes DEU
Jickeli, Simon DEU
Jobst, Martin DEU
Joens, Klaus DEU
Johnson, Sven DEU
Josek, Rostislav CZE
Joska, Tomas CZE
Josupeit, Frank DEU
Jurkovsky, Ondrej CZE
Juza, Martin CZE
Kaltsas, Kostas GRC
Kannegiesser, Thomas DEU
Kapust, Axel DEU
Karandreas, Manolis A GRC
Karlinski, Anton DEU
Karsten, Frank NLD
Kasperek, Manuela AUT
Kathriner, Roman R CHE
Keller, Stephan AUT
Kempf, Bastian DEU
Kennel, Francis FRA
Kieckhäfer, Ferdinand DEU
Kientzler, Nicolas FRA
Kink, Rafael CHE
Kistler, Martin DEU
Kjellberg, Magnus SWE
Klein, Matthias DEU
Klimmer, Daniel DEU
Klingel, Manuel DEU
Klosen, Marc DEU
Klumpp, Berthold DEU
Klusmann, Sven DEU
Kneuper, Richard DEU
Knitter, Rolf DEU
Knoerr, Sebastian DEU
Knoff, Henning DEU
Koch, Dorothee DEU
Koenning, Matthias DEU
Kogler, Stefan AUT
Kolb, Markus DEU
Konrady, Benjamin W USA
Koppen, Peter DEU
Koppes, Paul DEU
Korbel, Jochen DEU
Kracker, Nikolai DEU
Kraftling, Petter SWE
Krajco, Adam SVK
Kratsch, Stefan DEU
Krejsa, Tomas CZE
Kretschmer, Christian DEU
Krienba1hl, Thomas CHE
Kuchenbecker, Sebastian DEU
Kuhnt, Marc D DEU
Kull, Oliver DEU
Kunz, Markus CHE
Kunzler, Matthias CHE
Kutz, Bernd DEU
Lachevre, Jerome FRA
Laffont, Gautier FRA
Lafleur, Alexandre FRA
Lag Brotons, Alfonso Jose ESP
Lalaire, Sebastien FRA
Lambrick, Benjamin DEU
Landgraf, Wolfgang DEU
Landl, Michael DEU
Lanese, Ivan ITA
Lange, Holger DEU
Latza, Tobias DEU
Lauter, Michael DEU
Lefebvre, Gaetan FRA
Lefebvre, Nans FRA
Leib, Jochen DEU
Leide, Andreas W DEU
Leigh, Simon DEU
Leitgeb, Vladimir CZE
Lelannier, Steven FRA
Lenoir, Laurent FRA
Letizia, Guillaume FRA
Levy, Olivier FRA
Levy, Raphael FRA
Lexa, Alexander DEU
Licht, Tobias DEU
Lier, Malte DEU
Linder, Natacha BEL
Linell, Patrik SWE
Lipinski, Aleksander POL
Llano, Enrique ESP
Locht, Sebastian DEU
Löffler, Alexander DEU
Loh, Mark AUT
Lombardi, Paolo B ITA
Lopez Tercero, Josue ESP
Loucka, Ladislav CZE
Ludewig, Matthias DEU
Luft, Benjamin DEU
Luginbühl, Thomas CHE
Lundgren, Kaj DEU
Lybaert, Marijn BEL
M?user, Nick DEU
Mack, Alex USA
Magallon Martinez, David ESP
Magerl, David DEU
Magi, Sander EST
Maier, Erich DEU
Malden, Marion DEU
Malherbaud, Pierre FRA
Manaranche, Stephane FRA
Manderla, Thomas DEU
Manuel, Marco PRT
Marciano, Jonathan FRA
Marciniszyn, Michal CZE
Martin Bermejo, Daniel M ESP
Martin, Vasicek SVK
Martin, Wolfram DEU
Martinek, Petr CZE
Martinez, Jordi ESP
Masachs, Victor ESP
Massart, Philippe BEL
Massat, Nicolas DEU
Massicard, Yann FRA
Materne, Robin DEU
Mattes, Sebastian DEU
Mattia, Biella ITA
Maurer, Julien FRA
Maurer, Tobias DEU
Mayer, Manuel DEU
Mede, Tobias DEU
Meier, Manfred DEU
Menten, Robbert BEL
Merckx, Robin BEL
Merieux, Edouard FRA
Merkt, Oliver DEU
Merlet, Cedric FRA
Meulders, Fried BEL
Meyer, Ludovic F FRA
Mezhoud, Hakim FRA
Michel, Johann FRA
Michels, Dennis DEU
Michels, Tim DEU
Michnev, Nikolay DEU
Miet, Jean Pierre FRA
Milis, Michael BEL
Milota, Martin DEU
Minadakis, Giorgos GRC
Minh, Bernard IDN
Mitschang, Thomas DEU
Mitteregger, Ralf DEU
Mokrusch, Kai DEU
Montero, Alex ESP
Moore, Richard N DEU
Morisak, Michael AUT
Mosholen, André DEU
Mostek, Sten-magnus DEU
Muller, Bjorn DEU
Munerotto, Marcel DEU
Myszkowiak, Maciej POL
Naesse, Fredrik NOR
Nahodil, Petr CZE
Naydenov, George BGR
Neuhauser, Lukas AUT
Neuss, Thomas DEU
Nicklaussen, Björn DEU
Noack, Julian DEU
Nolting, Christoph A DEU
Nolting, Lovis DEU
Novak, Radek CZE
Oberauer, Felix AUT
Oberg, Kenny SWE
Obermueller, Florian DEU
Oehler, Martin DEU
Oever, Roy V NLD
Oey, Oliver DEU
Ogrizek, Matjaz SVN
Oikonomidis, Irodotos GRC
Olivera, Adrian J ESP
Olszak, Michael CHE
Orsini-jones, Marco DEU
Ortega, Andres A ESP
Ortmann, Bjoern DEU
Osojnik, Aljaz SVN
Ottati, Domingo ITA
Otterst?ter, Thomas DEU
Over, Thomas DEU
Padulazzi, Massimiliano ITA
Papatsarouchas, Evangelos GRC
Parent, Olivier FRA
Parker, Richard DEU
Pashuysen, Tom BEL
Passin, Philip DEU
Patarca, Humberto VEN
Paternusch, Ralf DEU
Pech, Rene DEU
Pedersen, Soren DNK
Peeters, Heikki BEL
Pellosch, Michael AUT
Penko, Matic SVN
Perbet, Guillaume FRA
Pereira, Rui PRT
Perpete, Fabrice BEL
Petersen, Marc M DEU
Petit, Benjamin FRA
Petit, Julien FRA
Petroll, Timo DEU
Peuker, Thomas DEU
Pfeffer, Lukas AUT
Pieler, Martin DEU
Pierre, Sylvain FRA
Pinazo, Jorge ESP
Pla, David ESP
Plamann, Jan DEU
Plamann, Sven DEU
Platt, Christoph DEU
Platt, Karl Florian DEU
Platzer, Lubos CZE
Ploch, Thomas DEU
Pobis, Jakub CZE
Pogutter, Florian DEU
Pollack, Frank DEU
Pons, Pau ESP
Porojan, Raul DEU
Possel, Andreas DEU
Pouvreau, Florent FRA
Pradel, Brice FRA
Prandini, Manfred CHE
Preiss, Christian CHE
Prete, Marco ITA
Preto, Sérgio PRT
Pruser, Jan DEU
Pruyt, Daan NLD
Pudil, Richard CZE
Pujol, Bruno FRA
Pysz, Konrad S POL
Rahier, Jennifer DEU
Randle, Jonathan DEU
Rasir, Tobias DEU
Raubacher, Roland DEU
Reifgerste, Carlo DEU
Reinhard, Christian CHE
Reinhardt, Fabio DEU
Reinsch, Ferdinand DEU
Reissenberger, Marcus DEU
Renner, Mark AUT
Rentzsch, Stefan DEU
Resende, Rogerio G PRT
Revignas, Alexandre FRA
Ricart, Raul ESP
Richter, Dennis DEU
Riebl, Emil DEU
Rieke, Konstantin DEU
Rietbergen, Patrick NLD
Riffert, Till W DEU
Rispal, Jonathan FRA
Risse, Yannick Y CHE
Ritter, Simon DEU
Ritzmann, Mathias M CHE
Rivas, Eduardo ESP
Rizahanov, Artur DEU
Rodi, Daniel DEU
Roelens, Tiemen BEL
Roessler, Andreas DEU
Rohde, Karl Heinz DEU
Rohner, Omar ESP
Rolf, Peter HUN
Rosada, Adrian DEU
Rothenhaeusler, Peter CHE
Roxin, Helge DEU
Rozen, David CZE
Ruehling, Marcel DEU
Ruel, Antoine FRA
Ruess, Jan H DEU
Runge, Jürgen DEU
Rutz, Jonas DEU
Saavedra, Felipe AUT
Sacher, Falko DEU
Sahm, Sascha DEU
Sailer, Julian DEU
Saiyasely, Liking FRA
Sajgalik, Eduardo DEU
Salvin, Jean Charles FRA
Samuele, Estratti ITA
Sanguinetti, Gregoire FRA
Sauerborn, Moritz DEU
Saul, Philip DEU
Schaller, Jan DEU
Scheerer, Marc DEU
Scheinin, Martin ESP
Schell, David DEU
Schell, Sebastian DEU
Schetter, Jerome DEU
Scheunemann, Matthias DEU
Schild, Stefan DEU
Schlatter, Urs R CHE
Schmalfeld, Thomas DEU
Schmeusser, Simon DEU
Schmid, Frank DEU
Schmid, Stefan DEU
Schmidt, Christian DEU
Schmidt, Julian DEU
Schmidt, Rene M DEU
Schmidt, Steffen DEU
Schmittb?tner, Bernd DEU
Schmittbuettner, Markus DEU
Schneiber, Benedikt AUT
Schnur, Mathias DEU
Scholz, Hannes DEU
Schrafter, Dirk DEU
Schrätzenstaller, Stefan DEU
Schrödl, Florian DEU
Schroedter, Gunar DEU
Schröter, Andreas DEU
Schrotter, Gabriel AUT
Schukraft, Konstantin DEU
Schulz, Hannes O DEU
Schulze, Mike DEU
Schummer, Ralph DEU
Schuster, Antoine FRA
Schwaiger, Stefan DEU
Schwankl, André DEU
Schwarz, Stephan DEU
Schwarzer, Sebastian DEU
Schwede, Hanno C DEU
Schwinn, Alexander DEU
Seidel, Christian DEU
Seidel, Martin DEU
Seiter, Florian DEU
Sele, Yves CHE
Seubert, Michael DEU
Sevastos, Gregory BEL
Shinkins, Stewart IRL
Sibast, Rasmus D DNK
Sieger, Maximilian DEU
Siepmann, Jens DEU
Sietsema, Yuray DEU
Sirvent, Antonio ESP
Skocek, Jean Philippe BEL
Sliz, Lukasz POL
Slunecko, Ondrej CZE
Snepvangers, Bram NLD
Sokovowski, Konras POL
Soons, Pieter NLD
Southcott, Guy DEU
Sovago, Philipp AUT
Spruyt, Braam BEL
Stammbach, Martin CHE
Star, Leon NLD
Starek, Jakub CZE
Starlinger, Sascha DEU
Staudt, Thomas DEU
Steffens, Tilman DEU
Steidinger, Stephan DEU
Steiner, Stefan AUT
Stephan, Jurgen DEU
Steurer, Matth?s AUT
Stevens, Henk DEU
Stihle, Laurent FRA
Stockinger, Florian DEU
Stokelj, Marko SVN
Stolz, Maximilian DEU
Stradner, Stefan AUT
Strobl, Ralf DEU
Surkamp, Florian DEU
Syperek, Wolf DEU
Szabo, Andras HUN
Sznigir, Filip POL
Tachau, Florian F FRA
Tajak, Lukas DEU
Taylor, Jonas LUX
Teixeira, Daniel PRT
Tenenbaum, Amiel FRA
Theroux, Remy FRA
Theunis, Johan BEL
Thiel, Michael DEU
Thijsen, Roy NLD
Thil, Stephane FRA
Thomas, Niklas DEU
Tiesler, Tobias DEU
Tischer, Andreas DEU
Torns Garcia, Lluis ESP
Tournayre, Jerome FRA
Trallero, Ivan ESP
Treffer, Tim DEU
Tretter, Joachim DEU
Trost, Holger DEU
Ullrich, Frank DEU
Urset, Antoine FRA
Vaglin, Mattias SWE
Van Borm, Thomas BEL
Van Damme, Cliff BEL
Van De Veen, Steffen NLD
Van Den Brink, Peter NLD
Van Den Wouwer, Chris BEL
Van Der Velden, Stan BEL
Van Holsbeeck, Kristof BEL
Van Riet, Luis BEL
Vande Berghe, Marijn BEL
Vanden Berghe, Jan M BEL
Vantuch, Mates CZE
Varady, Balazs HUN
Verbeeck, Matthias BEL
Verbeken, Dirk BEL
Verelst, Jamie BEL
Verly, Nathalie BEL
Vetter, Roland CHE
Vey, Alexander DEU
Vieren, Pascal BEL
Vieren, Peter BEL
Vlcek, Milan CZE
Von Drehle, Christian DEU
Vondracek, Ladislav CZE
Vornhusen, Gunnar DEU
Waelkens, Wim E BEL
Wafo-tapa, Guillaume FRA
Wageningen, Mathijs V NLD
Wahl, Andreas DEU
Wallus, Stephen DEU
Warmenhoven, Ruud NLD
Weber, Antonin CZE
Weber, Thomas DEU
Wellens, Wilson BEL
Wernecke, Andreas DEU
West, Alexander M DEU
Wettemann, Christian DEU
Wiegersma, Jelger NLD
Wilbrand, Robert M DEU
Wildmoser, Martin DEU
Wilkens, Jens DEU
Will, Robert DEU
Winkler, Eric DEU
Wintermantel, Thomas FRA
Wolf, Juergen DEU
Wolf, Manuel DEU
Wolfensberger, Daniel CHE
Wörner, Jürgen DEU
Wuensche, Daniel DEU
Wusowski, Daniel DEU
Zatorski, Lukasz POL
Zidek, Arnost CZE
Zijp, Teun NLD
Total Players 666
  • Planeswalker Points
  • Facebook Twitter
  • Gatherer: The Magic Card Database
  • Forums: Connect with the Magic Community
  • Magic Locator